Balkan United Roleplay
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravila Servera

Go down

Pravila Servera  Empty Pravila Servera

Postaj  Mr.Striz pon oľu 07, 2011 1:36 pm

Ukratko o Roleplay-u
Ovo pisem iskljucivo radi toga sto zelim da ovaj server uistinu postane roleplay server!U ovom nazvat cemo ga tutorialu napisat cu sve cega bi se igraci trebali pridrzavat kako bi server podigao razinu roleplaya te tako jos vise docarao zabavu igre na roleplay serveru.
Roleplay-je nacin igre u kojemu igrac sto bolje pokusava simulirat stvaran zivot,sto znaci da radi sve radnje koje je moguce izvesti u stvarnom zivotu, a ne radi sve radnje koje su neizvedive u stvarnome zivotu.
U roleplay igri zabranjeno je:
-DM(Deathmatch)
-RK(Revenge Killing)
-DB(Driveby)
-Powergaming
-Metagaming
-Skakanje za vrijeme trcanja
-Skakanje na biciklu na javnim mjestima
-Voznja krivom stranom
-Stajanje na cesti
DM(Deathmatch)

-ubijanje ljudi(igraca)bez dovoljno dobroga razloga(razlog za ubojstvo nikako nije "on je mene ubio",jedini dobar razlog je ukoliko ste hitman te vam je ubijeni igrac meta[ucjenjena glava]).Pod DM(Deathmatch) se ne ubraja jedno ubojstvo,ali se zato neprestano ubijanje vise igraca po serveru te bespotrebno pucanje po serveru itekako ubraja te ce se za to snosit posljedice.

Primjer:
Sjednete vi i vas kolega(sa servera ili iz mafije)vozite se po serveru i pucate po svemu sto se mice,znaci ubijate svakoga koga vidite na serveru.

Kazne:
1.[upozorenje]
2.ukoliko se nastavi nakon upozorenja [kick] + [warn]
3.ukoliko se nastavi nakon kick-a + warna slijedi [aera]=2sata
4.ukoliko se nakon izlaska iz aere dm nastavi slijedi [ban]=na 3 dana
RK(Revenge Killing)

-ubojstvo iz osvete,sto znaci da kada vas netko ubije nesmijete ga ici trazit kako biste i vi njega ubili iz razloga sto ste bili mrtvi i vi se vise nesjecate nikoga a kamoli osobe koja vas je ubila.

Primjer:
Vi ste kod burgera sa svojom bandom,ja dolazim ubijam vas(tebe) zatim ti kupujes pistolj i mene trazis po serveru kako bi me ubio a znas tko sam ja jer mi pise iznad glave.

Kazne:
1.[upozorenje]
2.ukoliko se nakon vise upozorenja Revenge Killing nastavi slijedi [kick] + [warn]
DB(Driveby)

-je gazenje osobe automobilom te pucanje vozaca iz automobila,motora,bicikla na pjesaka,motor,biciklo.Pod driveby se takoder smatra i ubojstvo elipsom helikoptera.

Primjer:
1.Igrac stoji na parkingu kod burgera ti ulijeces autom i gazis ga te stojis na njemu.
2.Igrac stoji kod burgera ti dolazis na motoru i s motora kao vozac pucas po njemu i na taj nacin ga ubijas
3.Slijeces na mjestu medu ljude(igrace) te elipsom helikoptera ubijas igrace(igrace).

Kazne:
1.[upozorenje]
2.ukoliko se DriveBy ponovi nakon upozorenja [kick] + [warn]
3.ukoliko kick + warn ne pomognu tada igraca treba kazniti sa [AERA 51]=na 1 sat hladenja
Powergaming

- To je nesto sto je nemoguce izvesti u RL

Primjer
1. Skocit sa zgrade i ostat ziv
2. Neko uperi pistolj u tebe ti bjezis
3. Skaces sa kuce na kucu ...

Kazne:
1.[upozorenje]
2.ukoliko se ponovi nakon upozorenja [kick] + [warn]
Metagaming

-To je mijesanje IC u OOC i obratno !

Primjer ((u /b chatu)) Dobar dan gospodine...
Primjer((u t chatu)) moram afk


Kazna:
[Upozorenje] + [objasnjenje]
Skakanje za vrijeme trcanja

-samo ime govori,to je jedan nacin nonroleplay igre jer kada trcite i skacete brzi ste(u igri), a u stvarnome zivotu vjerojatno ne skacete za vrijeme trcanja jer to nije uobicajena radnja

Primjer:
Bjezite od policajca i pritom skacete kako biste mu sto lakse pobjegli

Kazne:
1.Kada je igrac prvi put uocen da skace samo [upozorenje] + [objasnjenje da se to nesmije radit]
2.Ukoliko nakon upozorenja i objasnjenja nastavi skakat za vrijeme trcanja slijedi [kick]
3.Ukoliko nakon kicka opet nastavi skakat za vrijeme trcanja slije [AERA 51]=1sat
Skakanje na biciklu na javnim mjestima

-samo ime govori,to je takoder jedan on nonroleplay nacina igre jer u stvarnome zivotu vjerojatno ne izvodite stuntove pored McDonaldsa ili na Trgu bana Jelacica

Primjer:
1.Igrac pored burgera pokusava biciklom skocit na njega ili neku drugu zgrad na serveru
2.Igrac se vozi po cesti i preskace aute koji nailaze

Objasnjenje:
Skakati s biciklom na javnim mjestima je zabranjeno jer za to postoji Stunt Park koji se nalazi
pored Bolnice>>
Stunt Park>>

Kazne:
1.Kada je igrac prvi put uocen da skace samo [upozorenje] + [objasnjenje da se to nesmije radit]
2.Ukoliko nakon upozorenja i objasnjenja nastavi skakat za vrijeme trcanja slijedi [kick]
3.Ukoliko nakon kicka opet nastavi skakat za vrijeme trcanja slije [AERA 51]=1sat
Voznja krivom stranom

-samo ime govori,pokusavajte se sto vise drzat svoje desne strane

Primjer:
Vozite lijevom stranom i u susret vam dode drugo vozilo koje vozi pravilno te tako izazivate prometnu nesrecu.

Kazne:
1.[Upozorenje] + [kick]
2.Ukoliko se ponovi [kick] + [oduzimanje vozacke]
Stajanje na cesti

-samo ime govori,pokusavajte se sklonit pokraj ceste kako nebiste izazivali nepotrebne prometne nesrece

Primjer:
1.Morate se udaljiti od racunala na kratko te ostavljate vozilo na sred ceste i odlazite a za to vrijeme po cesti prolazi jos vozila kojima smetate i oni se zabijaju u vas
2.Odlazite afk na forum i ostavljat vozilo na sred ceste i odlazite a za to vrijeme po cesti prolazi jos vozila kojima smetate i oni se zabijaju u vas
3.Dolazi netko koga poznajete izlazite iz svoga vozila i ulazite u poznanikov ostavivsi svoje vozilo na sred ceste

Kazne:
1.[Upozorenje] + [kick]
2.Ukoliko se ponovi [kick] + [oduzimanje vozacke]
Chat

Sto se tice chata trebalo bi napraviti slijedece:
1.Zabranit IC u OOC-znaci kada se ukljuci OOC chat on sluzi za radnje i stvari nevezane za igru,sto znaci da mozete pricati o forumu,o skoli,o drugim igricama,viceve,salit ce dopusten je blazi oblik IC u OOC kao npr. "kako si se ti prije zvao,koliko igras na serveru,jesi vidio kako su sredili novi burg".Ali u potpunosti treba zabranit raprave o igri na OOC jer tu je najcesce slucaj npr. "haris daj dodi do pd trebam te nesto" to je presmijesno uistinu.Takve stvari se pisu na /sms a nikako na OOC jer IC znaci-In Character , a OOC znaci-Out of Character.Znaci sve nevezano za igru na /o i /b a sve vezano za igru na samo "t" /sms i ostale chatove...
2.Oglasi-trebali bi se zabranit ilegalni oglasi kao npr. "Prodajem oruzije" ili "Prodajem drogu" jer to je u stvarnom zivotu tesko nac javno objavljeno.Takoder bi se trebalo uvesti da se oglasi moraju pisati gramaticki velikim pocetnim slovom

I jos samo prijedlog igracima da koriste "/me" komandu kako bi se sto vise docarala igra kao npr. /me ulazi u auto , /me pali auto , /me vadi cigarete i upaljac , /me je zapalio cigaretu i stavio je u usta i slicno...

Evo to bi bilo ukratko o roleplayu,bilo bi mi jako drago kada bi head admini odlucili da se ovo uvede na server mozda s malo blazim kaznama jer sam ih ja stavio tek toliko figurativno,a ako nista onda barem ostaje da vas sve zajedno zamolim da se pridrzavate ovoga jer je ovo roleplay server.

KRSENJE OVOGA CE SE JAKO STROGO KAZNJAVATI!!
Mr.Striz
Mr.Striz

Broj postova : 43
Join date : 25.02.2011
Age : 27
Lokacija : Srbija

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.